Warto wiedzieć o wronach, którymi zajmują się rehabilitanci zwierząt: Wrony mają neofobię. Oznacza to, że boją się wszystkiego, czego jeszcze nie widzieli.  
Wrony mogą zacząć krzyczeć na alarm. (Wysoka głośność!). Inne wrony są zwykle nieco cichsze, ale nadal się boją. Widać to dość często, bo wtedy otwierają dzioby.

Wrony nie lubią kwadratowych motywów na ubraniach, a wrony bardziej niż inne nienawidzą czarnych przedmiotów . Nie znam psychologii, która za tym stoi, ale staram się unikać motywów kwadratowych i czarnych ubrań. Generalnie najlepiej jest zawsze nosić te same ubrania, aby ptaki były spokojniejsze. Zielony mundur można kupić dość tanio (sprawdź linki na tej stronie).

Kiedy połączysz wrony, mogą pojawić się kłopoty. Jeśli jest dużo miejsca, mogą uciec. Ważne, żeby mieli na to miejsce. NIGDY nie łącz kruka z innym ptakiem wronowym. Wtedy spróbują się zabić. W świecie kruków są znane wyjątki, ale nawet nie próbuj. Jeśli nadal masz kruka i nie wiesz, co robić, ponieważ nie masz wolnej woliery, skontaktuj sięmnie (helpthecrows@gmail.com), następnie dzwonię do moich kontaktów w uznanym świecie rehabilitacji zwierząt.